1. Mikuláš Lakatoš ( o Kongrese mladých Rómov )

08/04/2022

A je to tu. Pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov 2022 Vám ponúkame mimoriadnu predpremiéru inšpiratívneho magazínu pre rómsku mládež AKANA - TERAZ. 

Naše pozvanie prijala Dominka Badžová, externá redaktorka národnostného vysielania RTVS, ktorá sa s nami podelí o svoje skúsenosti zo slovensko-ukrajinských hraníc a z utečenejckej krízy a porozpráva nám o svojich stretnutiach s rómskymi utečencami z Ukrajiny. 

Mária Vasiľová z Knižného klubu Paľikerav nám ponúkne vo svojej knižnej videorecenzii tip na dobrú knihu. 

Mikuláš Lakatoš nám prezradí viac o Kongrese mladých Rómov a Rómiek. Občiansky angažovaní mladí Rómovia budú môcť vyjadriť svoj názor na vývoj verejných politík týkajúcich sa marginalizovaných rómskych komunít a navrhnúť riešenia na ich zlepšenie v piatich kľúčových oblastiach. Kongres začne v piatok, 8. apríla a potrvá do nedele, 10. apríla 2022. 

Magazín AKANA - TERAZ moderujú Daniel Bunda, Teri Čikoš a Michelle Kubištová, ktorá pripravuje o mladých, inšpiratívnych Rómoch a Rómkach z magazínu aj knihu rozhovorov. Plánujeme ju pokrstiť v Bruseli a mladých inšpiratívnych Rómov predstaviť aj na európskej pôde. Aj preto Daniel Bunda knihu prekladá do angličtiny. Viac o projekte na www.príbehybezhranic.sk alebo na FB AKANA-TERAZ. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.