AKANA - TERAZ - mimoriadna predpremiéra

15/07/2022

A je to tu. 

Pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov 2022 Vám ponúkame mimoriadnu predpremiéru inšpiratívneho magazínu pre rómsku mládež AKANA - TERAZ. 

Naše pozvanie prijala Dominka Badžová, externá redaktorka národnostného vysielania RTVS, ktorá sa s nami podelí o svoje skúsenosti zo slovensko-ukrajinských hraníc a z utečenejckej krízy a porozpráva nám o svojich stretnutiach s rómskymi utečencami z Ukrajiny. 

Mária Vasiľová z Knižného klubu Paľikerav nám ponúkne vo svojej knižnej videorecenzii tip na dobrú knihu. 

Mikuláš Lakatoš nám prezradí viac o Kongrese mladých Rómov a Rómiek. Občiansky angažovaní mladí Rómovia budú môcť vyjadriť svoj názor na vývoj verejných politík týkajúcich sa marginalizovaných rómskych komunít a navrhnúť riešenia na ich zlepšenie v piatich kľúčových oblastiach. Kongres sa konal od 8. do 10. apríla 2022 a jeho výstupom je Deklarácia mladých Rómok a Rómov 2022. 

Magazín AKANA - TERAZ moderujú Daniel Bunda, Teri Čikoš a Michelle Kubištová, ktorá pripravuje o mladých, inšpiratívnych Rómoch a Rómkach z magazínu aj knihu rozhovorov. Plánujeme ju pokrstiť v Bruseli a mladých inšpiratívnych Rómov predstaviť aj na európskej pôde. Aj preto Daniel Bunda knihu prekladá do angličtiny.