Colleen Hooverová: Končí sa to nami

19/03/2023

videorecenzia Márie Vasiľovej

Vydavateľ predstavuje knihu takto: 

Lily si v detstve vytrpela svoje. Po otcovej smrti opúšťa rodný Maine a usádza sa v Bostone, v meste, kde je všetko lepšie. Aspoň tak jej to kedysi tvrdil Atlas, Lilina spriaznená duša a prvá láska.
V Bostone zaujímavého lekára Ryla, no ten sa jej v slabej chvíli prizná, že má averziu so vzťahom, prioritou je kariéra a rodina nemá miesto. Ryle však pustiť červenovlásku z hlavy, a tak svoje zásady poruší. Lilin život sa konečne dostáva do správnych koľají, no keď si myslím, že nemôže byť šťastnejší, cítiť tvrdý úder. Lily si v mladosti písala denník. Po rokoch sa začne do svojich zápiskov o Atlasovi a rodinnom trápení, čím otvorí staré rany. No občas je aj bolestná spomienka dobrá, najmä ak človeku vo vhodnej chvíli pomôže správne rozhodnúť.
Končí sa to namije výnimočná kniha. Autorka Colleen Hoover pri písaní siahla do vlastných bolestných spomienok a zvečnila okamihy, ktoré najradšej zo svojho života vymazala. V prvom rade však v tomto odvážnom a hlbokom osobnom románe vyrozprávala zaujímavý a nezabudnuteľný príbeh lásky.

A čo o knihe hovorí naša recenzentka Mária Vasiľová? Pozrite si jej videorecenziu...