VIDEO: Tomáš Csicsó

13/05/2022

V rámci projektu AKANA - TERAZ sme sa zhovárali aj so známym tik-tokerom Tomášom Csicsóm. 

Tomáš má na tik-toku k dnešnému dňu bezmála 108 tisíc followerov a počty jeho sledovateľov každý deň rastú. Ak čakáš, že je to nejaký nafúkaný influencer, ktorý ti hneď po zoznámení, ponúkne kolagén, čakáš márne... 

Narodil sa v Komárne. Slovenčinu sa naučil až v škole, ale ovláda ju perfektne. Je Róm, má 32 rokov a pracuje ako strojný inžinier. Ohromí vás jeho výška, je to fakt vysoký chlap, z ktorého srší obrovský entuziazmus, dobrá nálada, humor a na nič sa nehrá, aj keď má na tiktoku tisíce followerov. 

Jeho kontent na tik-toku sa skladá z vtipných videí, ale aj videí na zamyslenie. Volá sa Rovnaký meter. "Snažím sa ukázať, že veci nie sú len čierno-biele. V každej situácii je niečo dobré aj zlé. Z nevýhody treba spraviť výhodu. V dnešnom svete sa vieš zviditeľniť veľmi rýchlo, ale je len na tebe, v akom svetle..." 

Magazín moderujú Daniel Bunda, Teri Čikoš a Michelle Kubištová, ktorá pripravila o mladých, inšpiratívnych Rómoch a Rómkach z AKANA - TERAZ aj knihu rozhovorov. Knihu plánujeme vydať v roku 2023 a pokrstiť ju v Bruseli za účasti mladých inšpiratívnych Rómov z AKANA - TERAZ. Chceme týchto mladých a inšpiratívnych Rómov a Rómky predstaviť verejnosti aj na európskej pôde... Aj preto Daniel Bunda práve knihu rozhovorov prekladá do angličtiny... Viac o projekte na https://www.xn--prbehybezhranic-5ob.sk/ alebo na FB AKANA-TERAZ. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.