PODCAST: Koloman Lovas

30/05/2022
Zdroj: FB Kolomana Lovasa
Zdroj: FB Kolomana Lovasa

Podcast si môžete vypočuť na https://spotifyanchor-web.app.link/e/AtOblvwtZtb

V rámci projektu vám ponúkame aj rozhovor s Kolomanom Lovasom.

Kami, ako mu všetci naokolo hovoria, študuje špeciálnu pedagogiku a zároveň pracuje ako vychovávateľ v detskom domove v Tornali. A aby toho ešte nebolo dosť, s Divými makmi a so štipendijným Rómskym vzdelávacím fondom - REF spolupracuje ako mentor štipendistov, no nájde si čas aj na prácu v apolitickom Opra Roma, kde zastáva funkciu vedúceho komunikačného tímu. Ak si pamätáte na mohutnú kampaň Opre Roma k Sčítaniu obyvateľov 2021, tak je to Kami, ktorý jej šéfoval...

V reedukačnom centre v Čerečanoch založil s deťmi hudobnú skupinu, pretože verí, že hudba je pre rómske deti radosť a motivácia a prostriedok k výchove:

"Pred rokom a pol som začal robiť v reedukačnom centre v Čerečanoch, kde môj bývalý kolega Atilla Sajko už začal podobné veci vymýšľať. Tak sme sa dali dokopy a napísali sme vlastnú pesničku, vlastný text, vlastný podmaz a natočili to našimi zverencami. Dokonca k piesni vznikol aj videoklip. V tomto koncepte pokračujem aj Centre pre deti a rodiny ( detský domov ) v Tornali. Kto chce budovať svoju budúcnosť, vždy nájde vhodné prostriedky alebo pomoc na sebarealizáciu."