VIDEO: Natália Kubičková

10/06/2022

V rámci projektu  AKANA - TERAZ vám ponúkame  rozhovor s Natáliou Kubičkovou. 

Naty tvrdí, že viera v to, že keď je zle, musí byť aj dobre, ju drží pri živote. Vie o čom hovorí, úvod jej života bol poznačený tragédiou, tesne po narodení jej zomrela mamička a ona sa ešte ako malé bábätko ocitla v detskom domove. Našťastie, po čase ju adoptovala nerómska rodina, ktorá jej dala veľa lásky, domov a všetko, čím dnes je. 

 Naty študuje už štvrtý rok psychológiu na vysokej škole a v budúcnosti chce pomáhať najmä deťom v detských domovoch a adoptívnym rodinám, pretože veľmi dobre vie, akými traumami tieto deti prechádzajú. Naty dokonca moderovala v projekte Megazín Psychologickú poradňu. 

Navyše famózne tancuje spoločenské tance, jej obľúbeným je latino. Vďaka tancu v jednej televíznej šou dokonca spoznala svoju rodinu. Ako sa to stalo a ako to vnímala? Dozviete sa v rozhovore. 

 Tento rozhovor moderujú Daniel Bunda a Michelle Kubištová, ktorá pripravila o mladých, inšpiratívnych Rómoch a Rómkach z AKANA - TERAZ aj knihu rozhovorov Svet podľa Michelle. Knihu plánujeme vydať v roku 2023 a pokrstiť ju v Bruseli za účasti mladých inšpiratívnych Rómov z AKANA - TERAZ. Chceme týchto mladých a inšpiratívnych Rómov a Rómky predstaviť verejnosti aj na európskej pôde... Aj preto Daniel Bunda momentálne knihu rozhovorov prekladá do angličtiny... 

Viac o projekte na https://www.pribehybezhranic.sk/ alebo na FB AKANA-TERAZ. 

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín...