VIDEO: Viliam Rigo

13/06/2022

V rámci projektu vám ponúkame ďalší rozhovor, tentoraz s Viliamom Rigom

Willi má iba trinásť rokov, ale zažil toho vo svojom živote už viac ako ktorýkoľvek z jeho rovesníkov. Našťastie sa nakoniec dostal do nerómskej adoptívnej rodiny Magulovcov zo Serede, ktorá mu poskytla bezpodmienečnú lásku, pochopenie a možnosti na jeho všestranný rozvoj. Je jedným z adresátov projektu EDUMA, n.o. - Dobrovoľní rómski poradcovia pre rómske deti žijúce v nerómskom prostredí, jeho mentorom je Daniel Bunda, ktorý mu pomáha objavovať svoje rómske korene. 

 Willi má zaujímavé názory, ktoré prezentoval už v MEGAZÍNE v rubrike Porady - https://www.pribehybezhranic.sk/porada/ a Juniori -https://www.pribehybezhranic.sk/juniori-a-anketa/ , ale je aj hudobný multitalent. Už dnes má zbierku mega zaujímavých raperských textov, ktoré sa pokúša aj hudobne produkovať. Viac v rozhovore. 

 Tento rozhovor moderujú Daniel Bunda, Teri Čikoš a Michelle Kubištová, ktorá pripravila o mladých, inšpiratívnych Rómoch a Rómkach z AKANA - TERAZ aj knihu rozhovorov Svet podľa Michelle. Knihu plánujeme vydať v roku 2023 a pokrstiť ju v Bruseli za účasti mladých inšpiratívnych Rómov z AKANA - TERAZ. Chceme týchto mladých a inšpiratívnych Rómov a Rómky predstaviť verejnosti aj na európskej pôde... Aj preto Daniel Bunda momentálne knihu rozhovorov prekladá do angličtiny... 

Viac o projekte na https://www.pribehybezhranic.sk/ alebo na FB AKANA-TERAZ. 

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín...