VIDEO: Michelle Kubištová

18/04/2022

ZDIEĽAJ AJ TY AKANA - TERAZ 2, aby sa naše inšpiratívne rozhovory čo najviac dostali do sveta.
V druhej časti nášho prázdninovania s AKANA - TERAZ vám predstavíme invenčnú a rozhľadenú novinárku, aktivistku a skvelú moderátorku Michelle Kubištovú.

 
Moderátor Daniel Bunda sa s ňou zhováral o jej rómskych koreňoch, o tom, ako sa dostala k novinárčine, k aktivizmu a o tom, čomu sa chce venovať v budúcnosti.

 
Rozhovor dopĺňajú ukážky z dokumentárneho filmu o Michelle Kubištovej z cyklu Vnímaví pre zraniteľných, kde dostali slovo predovšetkým jej milí a ústretoví rodičia, ktorí nám o Michelle prezradili rôzne pikošky a človečiny...
Michelle Kubištová nedávno dokončila rukopis knihy o mladých, inšpiratívnych Rómoch a Rómkach nielen z nášho magazínu pod názvom Svet podľa Michelle.

 
Knihu plánuje vydať Zdieľanie o.z. a so všetkými mladými Rómkami a Rómami z knihy je chceme v budúcom roku pokrstiť v Bruseli a predstaviť tak mladých inšpiratívnych Rómov zo Slovenska, ich silné príbehy, radosti aj strasti ich života aj na európskej pôde. Aj preto moderátor Daniel Bunda knihu prekladá aj do angličtiny...