VIDEO: Gerhard Gerry Hadi

08/10/2020

Gerhard Gerry Hadi ( 1983), prezývaný Džery, sa narodil v Košiciach a už od detstva ho veľmi lákalo pracovať v médiách, je ideálne ako rozhlasový, alebo televízny publicista a moderátor.

Povzbudený školeniami rómskych novinárov v Košiciach úspešne zmaturoval v gymnáziu a odišiel do Českej republiky, kde na vysokej škole externe vyštudoval odbor Mediálne štúdium a žurnalistika. Na štúdium si brigádnicky zarábal.

Po skončení štúdií ho mediálna práca zaviedla do zahraničia, pracoval pre European People - Roma Information Brusel, kde monitoroval európske médiá a ich spravodajstvo o Rómoch. Neskôr pôsobil v Národnom demokratickom inštitúte, kde sa venoval postaveniu zraniteľných komunít v spoločnosti a ich segregáci v našej spoločnosti.

Gerharda Gerryho Hadiho poznajú poslucháči komerčných rádií Hey a Colour music Rádio. V Českom rozhlase zase pracoval pre reláciu O Roma vakeren. Pôsobil aj v televízii Z1, či TV Praha. V rokoch 2017-2020 spolupracoval s rozhlasovým národnostným vysielaním RTVS, pre ktoré pripravoval raz týždenne vzťah zo života Rómov a Rómiek v Českej republike.

V súčasnosti pracuje ako moderátor a hudobný dramaturg vo World Radio ( Praha, Česká republika ), ktorý sa zameriava na vysielanie pre všetky národnostné a menšiny v spoločnosti. Viac o tomto zaujímavom multikultúrnom audioprojekte tu.