12. Kristián Kroščen

20/05/2022

V rámci projektu AKANA - TERAZ vám ponúkame aj rozhovor s Kristiánom Kroščenom

Kiko má sedemnásť rokov a v trinástich založil v Hrabušiciach svoju vlastnú televíziu TV Rebel. Môžete si ju pozrieť na Youtube REBEL TELEVÍZIA OFFICIAL. Začínal na sto divákoch. Dnes ich je tisíc a to televízia funguje iba štyri roky. 

 Kiko je veselý chlapec, ktorému nechýba sebavedomie. Je to ten typ človeka, ktorý si v jednu sekundu niečo zaumieni a druhú to aj urobí: " Nápad s televíziou? Bolo to trinásteho januára 2018. Stalo sa to tak, že môj otec zhodil strechu a začal robiť podkrovné izby. Ja som ho stopol, keď už to mal hotové - stop tu bude televízia! A je tam dodnes. Už štyri roky." 

Tento rozhovor moderujú Daniel Bunda, Teri Čikoš a Michelle Kubištová, ktorá pripravila o mladých, inšpiratívnych Rómoch a Rómkach z AKANA - TERAZ aj knihu rozhovorov. Knihu plánujeme vydať v roku 2023 a pokrstiť ju v Bruseli za účasti mladých inšpiratívnych Rómov z AKANA - TERAZ. Chceme týchto mladých a inšpiratívnych Rómov a Rómky predstaviť verejnosti aj na európskej pôde... Aj preto Daniel Bunda práve knihu rozhovorov prekladá do angličtiny... Viac o projekte na https://www.pribehybezhranic.sk/ alebo na FB AKANA-TERAZ. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.